Ubytování Lednicko-valtický areál

Ubytování ve Valticích

Toužíte si užít letní dovolenou v moravském kraji a nevíte kam? Tak přesně pro Vás tu máme žhavý tip. Zkuste vyzkoušet ubytování Valtice, jež se nachází v lednicko-valtickém areálu, který ej znám především jako vinařská oblast. Uvidíte úchvatné vinice, které mají dalekosáhlou historii. Můžete navštívit všechny vinné sklepy či podzemní sklepení. To bylo teprve před pár lety objeveno poblíž centra Valtic.

Valtice jako město vína

Víno je od nepaměti symbolem Valtic. Vinotéky, vinařství, vinné sklepy, prostě vše o víně. Malebná krajina se vám vryje pod kůži. Vinohrady se táhnou od Rakouských hranic až do valtických kopců a dále k Břeclavi. Můžete si myslet, že je to taková vinařská nit, co se tudy táhne, ke počátkem jsou Valtice. Vinařství je spojeno především se jménem Liechtenstein, šlechtický rod, který během osmi let vytvořil známý Lednicko-valtický areál. Krajina, která je nezničená lidským zásahem, je pastvou pro oči. Název tohoto areálu je odvozen od dvou blízkých měst a to Valtic a Lednice. Na podzim uvidíte nádherné hrozny a podzimní zbarvené listí, které okouzlí kohokoliv. Valtice mají vinné sklepy už odpradávna, např. zámecký vinný sklep byl založen už v roce 1430, Křížový poté později, v roce 1640.

Ubytování v Lednici

Pokud si vyberete ubytování Lednice, tak máte několik možností navštívit kulturní památky. Zámeček Rendez-vouse sloužil pro hony a štvanice, pořádají se zde svatby, ihned vás zaujme jeho mohutnost a tři poschodí. Můžete také navštívit kolonádu ve Valticích, která slouží jako vyhlídka pro veřejnost.

Zajímavý je také Minaret v lednickém parku. Uprostřed se nachází rybník. Malý kousek od Lednice se nachází také Janův hrad, což je zřícenina z 19. století.  V neposlední řady byste neměli zapomenout navštívit lovecký zámeček Pohansko, kde se již před tím nacházelo středověké opevnění z 9. století.

Ubytování Hlohovec

Nevíte kde se ubytovat, pokud chcete navštívit Jižní Moravu a její nejkrásnější místa jako jsou Lednicko-valtický areál nebo Pálava? Je to půvabná obec Hlohovec, která leží v samém srdci této oblasti. Právě pro umístění ve středu tohoto kraje a okolí protkané cyklistickými stezkami a krásnou přírodou je ideální na dovolenou pro rodiny s dětmi. Pokud využijete nabídky www.penzionhlohovec.cz určitě oceníte příjemné rodinné prostředí, možnost venkovního grilování, posezení v altánu, koupání v bazénu nebo návštěvy rodinného vinného sklípku. Díky zákazu kouření je toto prostředí vhodné i pro alergiky. Máte rádi absolutní klid? Pro vás máme variantu zahradního domku.

Ubytování v Hlohovci vám zajistí, že do Lednice to budete mít pouhých 5 km a do Valtic 4 km, takže se nemusíte obávat, že byste tyto trasy nezvládli i s dětmi. Jako bonus zjistíte, že ubytovat se zde daleko klidnější a levnější než v Lednici nebo ve Valticích, přitom krásy obou těchto míst budete mít za humny. Pro putování po krásných vinařských cyklostezkách nebo okolních malebných vesničkách si můžete přímo v Hlohovci zapůjčit dámská, pánská i dětská horská a trekingová kola, která jsou pravidelně kontrolována.

Celoročně si v Němčičkách, které jsou nedaleko můžete zajezdit na bobové dráze, nebo navštívit Pálavu, kde budete moci obdivovat krásu květin, které nikde jinde u nás nerostou. O tom, že tuto oblast Jižní Moravy milovali už pralidé svědčí mnoho nalezišť mamutích kostí, pozůstatky ohnišť a především Věstonická venuše – 25 000 let stará soška, která tuto oblast proslavila po celém světě. Archeologická expozice v Dolních Věstonicích vám dovolí nahlédnout do doby lovců mamutů. Věřte, že na dovolenou v Hlohovci budete rádi vzpomínat a za rok přijedete prozkoumávat nová místa kterých je tady nepřeberně.

Vinný sklep s ubytováním

Každý správný milovník dobrého vína, by měl alespoň jednou zavítat na obhlídku do opravdové vinařské svatyně. Pohled na dřevěné regály, které v sobě ukrývají hroznový poklad, pohladí po duši všechny nadšence, jenž si oblíbili chuť výrazného moku z hroznů.

Vinný sklípek – skvělý tip na výlet

Na sluncem obdařené vinici dozrávají ty nejlepší bobule hroznů a to na samotném jihu Moravy. Poslední dobou se nadšení degustátoři vydávají za poznáním nejen vinohradů, ale zkrátka všeho, co je spojené s vínem. Vinné sklepy poslední dobou zažívají boom návštěvníků, kteří by se rádi dozvěděli o pěstování různých odrůd, o  jejich nárocích a historii vína na Moravě.

Zkušení vinaři vám ochotně a především s úsměvem na rtech budou povídat o jejich koníčku, který se jim stal náplní práce. I v našem vinném sklepu se můžete ptát na různé otázky z oboru vinařství. Budete přímo u zdroje a vaše dotazy budou zodpovězeny opravdu na vysoké úrovni. Nebojte se pozeptat na cokoli, co vás vážně zajímá.

Řízená degustace vína

Se sklenkou v ruce budete přímo ve sklípku diskutovat o víně a celková atmosféra si vás jednoduše podmaní. V případě, že se pustíte do ochutnávky nemusíte cestovat zpátky domů. Můžeme Vám nabídnout vinný sklípek s ubytováním, což je určitě famózní řešení. Vydejte se s vaší drahou polovičkou na úžasný pobyt plný slunce a lahodného vína. Byl by hřích neprozkoumat okolí, které se může chlubit vskutku bohatou paletou architektonických skvostů a přírodních atraktivit.

Neseďte doma a prozkoumejte svět, bude vás to bavit!

Copyright © 2022 Penzion a ubytování v obci Hlohovec | MFÁčko
Výměna odkazů: Ubytování Hlohovec | Penzion Hlohovec | Vinný sklípek s ubytováním