Ubytování Lednicko-valtický areál

Ubytování ve Valticích

Toužíte si užít letní dovolenou v moravském kraji a nevíte kam? Tak přesně pro Vás tu máme žhavý tip. Zkuste vyzkoušet ubytování Valtice, jež se nachází v lednicko-valtickém areálu, který ej znám především jako vinařská oblast. Uvidíte úchvatné vinice, které mají dalekosáhlou historii. Můžete navštívit všechny vinné sklepy či podzemní sklepení. To bylo teprve před pár lety objeveno poblíž centra Valtic.

Valtice jako město vína

Víno je od nepaměti symbolem Valtic. Vinotéky, vinařství, vinné sklepy, prostě vše o víně. Malebná krajina se vám vryje pod kůži. Vinohrady se táhnou od Rakouských hranic až do valtických kopců a dále k Břeclavi. Můžete si myslet, že je to taková vinařská nit, co se tudy táhne, ke počátkem jsou Valtice. Vinařství je spojeno především se jménem Liechtenstein, šlechtický rod, který během osmi let vytvořil známý Lednicko-valtický areál. Krajina, která je nezničená lidským zásahem, je pastvou pro oči. Název tohoto areálu je odvozen od dvou blízkých měst a to Valtic a Lednice. Na podzim uvidíte nádherné hrozny a podzimní zbarvené listí, které okouzlí kohokoliv. Valtice mají vinné sklepy už odpradávna, např. zámecký vinný sklep byl založen už v roce 1430, Křížový poté později, v roce 1640.

Ubytování v Lednici

Pokud si vyberete ubytování Lednice, tak máte několik možností navštívit kulturní památky. Zámeček Rendez-vouse sloužil pro hony a štvanice, pořádají se zde svatby, ihned vás zaujme jeho mohutnost a tři poschodí. Můžete také navštívit kolonádu ve Valticích, která slouží jako vyhlídka pro veřejnost.

Zajímavý je také Minaret v lednickém parku. Uprostřed se nachází rybník. Malý kousek od Lednice se nachází také Janův hrad, což je zřícenina z 19. století.  V neposlední řady byste neměli zapomenout navštívit lovecký zámeček Pohansko, kde se již před tím nacházelo středověké opevnění z 9. století.

Copyright © 2022 Penzion a ubytování v obci Hlohovec | MFÁčko
Výměna odkazů: Ubytování Hlohovec | Penzion Hlohovec | Vinný sklípek s ubytováním